Rodenstock Road

Ostro vidieť - Bezpečne šoférovať. Bezpečnosť jazdy nezáleží iba na stave nášho vozidla alebo individuálnych schopnostiach šoférovania. Dôležitým hľadiskom je videnie. Každý šofér vie, aká náročná je jazda počas silného dažďa, hmly alebo snehu.Nová okuliarová šošovka Rodenstock Road je špeciálne vyvinutá, ktorá individuálne plní náročné požiadavky na videnie pri šoférovaní auta.


Zvýšená bezpečnosť vďaka redukcií oslnenia: Veľa šoférov je počas jazdy oslňovaných modernými LED a xenonovými svetlami oproti idúcich áut. Riešenie prináša inovatívna vrstva Solitaire® Protect Road 2 schopná tieto rušivé vplyvy z väčšej časti odfiltrovať. Navyše redukuje rušivé odlesky vznikajúce na šošovkách od svetiel pouličného osvetlenia, mokrej cesty a pod. a zlepšuje kontrastné videnie počas šoférovania cez deň. Okrem toho úprava Solitaire® Protect Road 2 odpudzuje prach a ľahko sa udržiava.  


Skvelé priestorové vnímanie : Správny odhad vzdialenosti, dôležitý nielen pri parkovaní, ale predovšetkým pri predbiehaní, závisí na priestorovom videní. U osôb s rôznymi dioptrickými hodnotami pre ľavé a pravé oko môže byť toto videnie ale negatívne ovplyvnené. V prípade Rodenstock Road však toto nehrozí: optimalizované šošovky so symetrickými oblasťami videnia prináša perfektné 3D videnie.


Lepšie videnie za tmy: Veľa šoférov sa pri šoférovaní v tme alebo pri zhoršenej viditeľnosti cíti nepríjemne. Za takýchto podmienok dochádza k rozširovaniu zorníc a svetelné lúče sa lomia rôzne, čo vedie k rozmazanému videniu. Pomocou našej špeciálnej meracej jednotky DNEye® je možné tento nedostatok objaviť a korigovať, preto dokážu šošovky Rodenstock Road zabezpečiť perfektne ostré a kontrastné videnie aj za zhoršených svetelných podmienok. 


Optimálne videnie: Pri šoférovaní sa naše oči musia neustále prispôsobovať rôznym vzdialenostiam: pri pohľade na cestu, navigáciu, spätné zrkadlá a zase späť. Dizajn šošoviek Rodenstock Road bol vyvinutý tak, aby spĺňal práve tieto dynamické nároky na videnie. Široké zorné pole pre ostré videnie za všetkých podmienok, nielen pri rýchlych zmenách pohľadu.