Kvalitné videnie vďaka okuliarovým šošovkám:

Súčasťou každých okuliarov sú korekčné šošovky, ktoré vytvárajú spolu s okuliarovým rámom jeden celok. Jeden z veľmi dôležitých faktorov pri výbere okuliarových šošoviek je, na akú činnosť majú tieto okuliare slúžiť danému klientovi. Na trhu je veľké spektrum korekčných šošoviek, ktoré sa líšia svojou koncepciou a optickými vlastnosťami.

Špeciálne okuliarové šošovky pre šoférov:
Bezpečnosť za volanom závisí na viacerých faktoroch, ako len na značke auta či individuálnych šoférskych schopnostiach. Každý šofér dobre vie, na koľko naše videnie dokáže ovplyvniť napríklad silný dážď, hmla alebo snehové fujavice. Riešením sú šošovky Rodenstock Road. S týmito špeciálne navrhnutými jednoohniskovými alebo progresívnymi okuliarovými šošovkami nielen dokonale uspokojíte všetky nároky na videnie pri šoférovaní, ale zvýšite aj svoju bezpečnosť za volantom. ... viac o šošovkách Rodenstock Road

Multifokálne šošovky:

Progresívna šošovka je šošovka, pomocou ktorej je možné vidieť ostro a bez priechodov na všetky vzdialenosti. Je vhodná pre klientov, u ktorých došlo k rozdeleniu dioptrických hodnôt do diaľky a do blízka, čo predstavuje úplne prirodzený proces s prichádzajúcim vyšším vekom.
Progresívne šošovky sú vyrábané tak, že na nich nie je viditeľná žiadna deliaca línia. Predstavuje hneď dve rozhodujúce výhody: okuliare pôsobia ďaleko viac esteticky a ponúkajú ničím nerušený pohľad na oči klienta a týmto spôsobom zvyšujú komfort pri nosení a videní.
V oblasti progresívnych šošoviek hrá veľkú úlohu ich čo najpresnejšie prispôsobenie klientovi a jeho individuálnym nárokom na videnie. Ponúkame Vám najnovšie individuálne multifokáli Impression FreeSign3.

Pracovné šošovky:

Ak radi čítate, varíte, venujete sa svojim záľubám, majstrovaniu alebo veľa pracujete s počítačom, potom iste dôverne poznáte tieto problémy: napätie, unavené oči, bolesť hlavy, rýchla únava. Dôvodom týchto problémov sú nesprávne okuliare. Je to preto, že pre videnie do blízka a na strednú vzdialenosť nemusia byť čítacie alebo progresívne okuliare dostatočné. S čítacími okuliarmi môžete zreteľne vidieť len do vzdialenosti 40cm. Je pravda, že progresívne okuliare vám umožňujú vidieť zreteľne na všetky vzdialenosti, avšak zóna videnia do diaľky je pomerne veľká, kým zóny videnia do blízka a na strednú vzdialenosť sú obmedzené. Ideálnym riešením sú okuliare so špeciálnymi pracovnými šošovkami. Poskytujú dostatočné a ostré zorné pole v širšom zábere do blízka. Tým pádom môžete plynule prechádzať pohľadom z dokumentu na klávesnicu a na obrazovku a zároveň vidieť, čo sa deje za monitorom.

viac o okuliaroch na počítač

Samozafarbujúce šošovky:

 Vaše oči ťažko pracujú vo dne i v noci. Neustále sa prispôsobujú meniacim sa svetelným podmienkam, ako sú šero, tiene, oslňujúce umelé svetlo alebo slnečné svetlo, to všetko bez toho aby sme si všimli. Existujú však samozafarbujúce šošovky, ktoré pomáhajú našim očiam pri práci a doprajú im uvoľnené a pohodlné videnie. Najdôležitejšie kategórie, v ktorých samozafarbujúce šošovky musia preukázať svoju kvalitu, sú rýchlosť, ochrana a farba. Nové šošovky z radu ColorMatic® od firmy Rodenstock ponúkajú pôsobivý a vynikajúci výkon vo všetkých troch oblastiach

viac o samozafarbujúcich šošovkach