Coopervision

Biofinity: sú nové silikón-hydrogélové šošovky spoločnosti CooperVision s ojedinelou kombináciou vysokého obsahu vody a extrémnou priepustnosťou pre kyslík. Spolu s unikátnymi vlastnosťami materiálu tvoria v súčasnej dobe špičku v obore kontaktných šošoviek nielen na slovenskom trhu. Kontaktné šošovky Biofinity prinášajú dokonalú rovnováhu medzi obsahom vody a priepustnosťou kyslíka. U bežných silikón-hydrogélových materiálov je priepustnosť kyslíka podmienená vysokým obsahom silikónových častíc a menším obsahom vody. Silikón je však zo svojej podstaty hydrofóbny (odpudzuje vodu). So zvyšujúcim sa obsahom silikónových častíc obsiahnutých v materiáli nutne dochádzalo k zníženej hydratáciu šošovky.

Biofinity Toric: od výrobcu CooperVision sú kontaktné šošovky pre korekciu vyšších hodnôt astigmatizmu. Tieto mäkké tórické šošovky sú mimoriadne vydareným produktom spoločnosti CooperVision, ako z hľadiska pohodlia a zdravého nosenie, tak aj z hľadiska optických vlastností. Biofinity Toric zaručujú vysokú ostrosť videnia, nový materiál Comficon A s technológiou Aquaform ich dopĺňa nebývalo vysokou priepustnosťou kyslíka (160 Dk / t) u nového páru.

Avaira: sú najnovším výrobkom spoločnosti CooperVision. Šošovky sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu Enfilcon A. Jedná sa o veľmi mäkký a pružný materiál so schopnosťou viazať na seba stabilný objem vody. Kombinácia oboch robí z šošoviek Avaira veľmi pohodlné kontaktné šošovky pre korekciu na blízko i do diaľky. Súčasťou šošoviek Avaira je UV filter, poskytujúci rohovke ochranu pred škodlivým žiarením, pre ochranu očného okolia je vhodné doplniť ich ešte slnečnými okuliarmi.