Kontaktné šošovky

kontaktná šošovkaPomocou kontaktných šošoviek sa korigujú refrakčné vady. Tým, že kontaktná šošovka je priamo na oku, korekcia kontaktnou šošovkou je výhodnejšia oproti okuliarom pri vyšších ametropiach. Kontaktné šošovky Vám prinesú veľa výhod a kom
fortu v oblasti Vášho života.
Ponúkame Vám tieto značky kontaktných šošoviek:


Výhody kontaktných šošoviek pri športovej činnosti: kde je hlavne dôležité periférne videnie. Tým, že kontaktná šošovka je priamo na oku 

nositeľa, tak pri pohybe oka do strán sa pohybuje súčasne s okom aj kontaktná šošovka. Tým pádom kontaktná šošovka umožňuje ostré a komfortné videnie aj do strán. Dôležitým faktorom pri športovej činnosti je aj nevyhnutnosť prilieb a rôznych ochranných okuliarov, kde nosenie okuliarov je často nepohodlné a často aj nemožné. Nosenie kontaktných šošoviek tento problém odstráni. 

Kontaktné šošovky a slnečné okuliare: v dnešnej dobe sa kladie veľký dôraz na ochranu pred škodlivým slnečným žiarením, preto ochrana očí pomocou slnečných okuliarov je veľmi dôležitá. Pri kontaktných šošoviek nie ste obmedzovaný pri výbere slnečných okuliarov. Niektoré kontaktné šošovky majú aj UV filter, takže máte zabezpečenú dokonalú ochranu proti škodlivému UV žiareniu. Ak ste nositeľom dioptrických okuliarov, je ťažké si vybrať módne slnečné okuliare, ktoré by bolo možné vyhotoviť aj s konkrétnymi dioptrickými hodnotami pre kvalitné a dokonalé videnie. Pomocou kombinácií slnečných okuliarov a kontaktných šošoviek je to možné. 

Zmeňte svoj „look“ s kontaktnou šošovkou: ľudia často prichádzajú do kontaktu s kontaktnými šošovkami práve z kozmetických dôvodov. Farebné kontaktné šošovky Vám zvýraznia Vašu prirodzenú farbu pomocou tzv. tónovacích kontaktných šošoviek alebo úplne zmenia pomocou krycích. Pomocou farebných kontaktných šošoviek sa často zakrývajú tzv. skotomi duhoviek.