Detské okuliare

Štatisticky asi jedno dieťa z piatich potrebuje okuliare. Je veľmi dôležité, aby okuliare spĺňali nielen úlohu korekcie zraku, ale boli aj pohodlné a bezpečné pre aktívnosť našich ratolesti. V neposlednom rade musia spĺňať estetické požiadavky detí. Pri kúpe detských okuliarov je preto potrebné, aby ste sa obrnili trpezlivosťou, hlavne v prípade prvých okuliarov. Nechajte rozhodovať dieťa o tom, čo sa mu páči. Majte na zreteli, že práve dieťa bude nosiť konkrétne okuliare, ktoré mu vyberiete.

Čo sa týka bezpečnosti okuliarov, preferujeme viac plastové okuliarové rámy. U plastových okuliarov je lepšia stabilita v dôsledku širšieho nosníka, keďže deti nemajú hlboký koreň nosa. V prípade kovových rámov Vám radi vymeníme klasické sedielka za širšie nosníky pre lepšiu stabilitu. Prioritou u nás je, aby okuliare dokonale sedeli na tvári dieťaťa a aby boli dokonale prispôsobené. Zle upravený rám „padá z nosa“ a tým aj dieťa pozerá ponad rám. Ideálne sú rámy aj s dodatkom gumičky na straniciach, v prípade športovej činnosti dieťaťa. Bezpečnosť okuliarov zabezpečujú aj dioptrické šošovky, ktoré sú vsadené v rámoch. Prioritne ponúkame pre detské okuliare plastové alebo polykarbonátové okuliarové šošovky.

Často sa stretávame s názorom rodičov, že sa im páčia skôr užšie okuliarové rámy. Treba si však uvedomiť, že pohľad dieťaťa na svet je často práve zdola. V prípade úzkych tvarov sa často stáva, že dieťa sa pozerá mimo okuliarov.

V prípade detských okuliarov je nutné počítať s častejšou nutnosťou opráv, ako u dospelých. Deti často myslia na hry viac, ako na to, čo škodí jeho novým okuliarom. Lacné a krehké konštrukcie často nevydržia razantnejšie zaobchádzanie. Ak hľadáte okuliare z pružných a flexibilných materiálov, ste na správnej adrese.

Zverte svoje deti čo sa týka okuliarov nám a my Vám za odmenu ponúkneme odbornosť a profesionalitu pri výbere vhodných a bezpečných okuliarov.